Dovoz bouraných aut

Pokud sháníte opravdu levný vůz, vězte, že velkou částku můžete ušetřit nákupem a dovozem bouraných aut ze zahraničí. Stejně jako nová a nebouraná auta se dováží především z Německa, Rakouska, Švýcarska, ale i USA.

Dovoz bouraných aut je zprostředkováván společnostmi, které se starají o dovoz aut ze zahraničí. Tyto firmy zajistí nákup, dovoz i potřebnou administrativu za poplatek. Vy pak nemáte s autem žádné starosti a můžete se jen těšit na jízdu v něm. Většina společností totiž vyřizuje i registraci, pojištění i technickou kontrolu vozidla. Pokud vůz dovážíte ze zemí EU, tak jste navíc osvobozeni od placení cla a DPH. Díky tomu se samotný proces notně urychlí.

Nemusíte se bát, že označení „bouraná auta“ říká, že si dovezete ze zahraničí vrak, který je třeba dát dohromady. Bouraná auta jsou ve většině případů dána do pořádku a jsou plně funkční. Samozřejmě jejich cena havárií klesá, takže se nabízejí za velmi výhodné ceny. I tak je třeba si dát na technický stav vozidla větší pozor, než u vozu nebouraného.

Dobré je mít vybranou společnost ověřenou, dovážející vozy, a při nákupu na vlastní pěst nespoléhat pouze na sebe, ale i na proškoleného technika, který vůz zkontroluje a odhalí tak případnou závadu. Nenechte se zmást prvním dojmem, bouraná auta mohou totiž mít závadu, která není na první pohled viditelná, pokud ji však odhalíte až později, může být velmi nákladná na opravu nebo dokonce neopravitelná.

Komentáře jsou uzavřeny.

Zkuste také zákonné pojištění vozidla pro každého a se sjednáním přes internet.